Niecały tydzień temu, w zasadzie zaraz po wygaśnięciu poprzedniej lokaty Meritum Zysku w Internecie, Meritum Bank zdecydował się na zmianę oprocentowania lokat w swojej ofercie. Tym samym od około tygodnia 3-miesięczna lokata internetowa MB oprocentowana jest na 7,5% w skali roku.

Podobnie postąpił wczoraj AIG Bank Polska, który jeszcze kilka dni temu reklamował swoją 3-6 miesięczną lokatę Zysk+ na 7% w skali roku, od teraz oferuje jedynie 6%, ale rozciągnął czas trwania lokaty nawet do 12 miesięcy.

Na lokacie rocznej osiągniemy zysk 6% przy minimalnej wpłacie 10 000,00 zł (w przypadku minimum czyli 1 000,00 zł bank oferuje oprocentowanie 5,9% – dotyczy tylko lokaty roczne).

Niestety na kolejnym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej najprawdopodobniej dojdzie do kolejnych obniżek stóp procentowych co niekorzystnie przełoży się na oprocentowanie bankowych depozytów i może nieco osłabić złotego.

Dlatego też w najbliższym czasie postaram się zwiększyć nieco ilość informacji o pozostałych sposobach inwestowania pieniędzy (fundusze inwestycyjne, obligace, giełda), które za kilka tygodni lub kilka miesięcy mogą okazać się o wiele bardzie zyskowne.