Od wczoraj w BGŻ Optima trwa jesienna promocja konta oszczędnościowego. Promocja dotyczy oczywiście tylko nowych środków, czyli tych zgromadzonych na koncie po 28 października 2012 roku i potrwa tylko nieco ponad trzy miesiące, ale da zarobić nawet 6,3% w skali roku.

Niestety oprocentowanie dotyczy nie tylko nowych środków, ale również kwoty do maksymalnie 40 tys zł. Wszystko powyżej będzie oprocentowane już tylko na 5,8% w skali roku, a i tak bez względu na kwotę po 4 lutego konto wróci do standardowego oprocentowania, które wynosi 4,6%

Mimo tych ograniczeń warto się przyjrzeć tej promocji. Konto w BGŻ Optima można założyć bez wychodzenia z domu (zakładamy je przez internet, a dane potwierdzamy przelewem) i faktycznie nic nas to nie kosztuje – konto jest darmowe.

Realnie – po odliczeniu podatku Belki dla kwoty do 40 000 zł zarobimy 5,10% (czyli 6,3% brutto) dla kwot powyżej 4,7% (czyli 5,8% brutto). Zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest kilka produktów (głównie lokat) o wyższym oprocentowaniu jednak tu mówimy o koncie oszczędnościowym – nie mamy więc wymaganej kwoty minimalnej – chyba, że już mieliśmy jakieś oszczędności w BGŻ Optima wówczas musimy pamiętać że promocja dotyczy „nowych środków” – i w każdej chwili możemy część lub całość środków wypłacić z konta nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

Konto może być ciekawą alternatywą do zbierania oszczędności np na prezenty świąteczne czy wyjazd na ferie zimowe. Promocja potrwa do 4 lutego 2013 roku.