Praktycznie wszystkie wysoko oprocentowane lokaty (czyli takie dające 4% lub wiecej) dostępne są w ofertach banków tylko dla nowych klientów. W promocji Comperii i Raiffeisen Polbank jest podobnie, różnica polega na tym, że zakładający konto mają szansę otrzymać dodatkowo 55zł premii i kolejne 10zł zakładając lokatę (tez dla nowych klientów).

Mało? To więcej, niż maksymalny, kwartalny zysk na lokatach oferowanych przez konkurencję. Oczywiście nic za darmo. Promocja wymaga, żeby związać się z bankiem umowa na „Wymarzone Konto”, które trzeba przyznać jest całkiem niezłe. Nie dość że faktycznie jest darmowe (jest opłata 3 zł za kartę, ale można z niej zrezygnować), darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów, a co najważniejsze i dość rzadko spotykane – mimo, że to zwykły ROR środki na nim zgromadzone są oprocentowane od 0,5 do 2% w skali roku.

Gdzie jest haczyk? Jest, ale na szczęście w innym miejscu niż zwykle. Raiffaisen stara się sprzedać polski oddział banku, a większa ilość nowych klientów zwiększy wartość samego banku – stąd promocje, które dla banku są inwestycją w przyszłą wartość.

Premia za konto

Pierwsze co trzeba zrobić to zarejestrować się na stronie comperiabonus.pl podając swoje imię i nazwisko, nr telefonu i adres email. Na wskazany adres zostanie wysłany link potwierdzający po kliknięciu na którym zostaniemy poproszeni o ustawienie hasła na stronie i o zalogowanie się.

comperia-bonus-step-1

Po zalogowaniu będziemy mogli przejść bezpośrednio do wniosku o założenie konta w Raiffeisen Polbank. Wybieramy czy chcemy zrobić to w pełni online czy za pomocą kuriera i przechodzimy przez kolejne cztery kroki wypełniając podstawowe informacje (będzie potrzebny dowód osobisty i telefon).

Na rejestrację na comperiabonus.pl macie czas do 15 kwietnia, na założenie „Wymarzonego Konta” do 30 kwietnia. Bank jednak zastrzega sobie możliwość zakończenia promocji w dowolnym momencie (oficjalnie po wykorzystaniu limitu kont). Co więcej – Bank może odmówić założenia Wam konta…

To niestety jeszcze nie wszystko (uwaga tu jest kruczek!). Jeśli poprawnie przejdziecie weryfikacje banku i założycie konto – do 15 maja Comperia przyśle na nasz adres mailowy kolejny link, który upoważni nas do odebrania premii. Na jego kliknięcie i wypełnienie kolejnego wniosku macie 5 dni! Potem stracicie prawo do odebrania premii w wysokości 55 zł. Jeśli uda Wam się wszystko prawidłowo wypełnić premia trafi na Wasze konto do 29 maja.

Nasze nowe konto mimo, że jest RORem będzie oprocentowane. W zależności od zdeponowanej kwoty oprocentowanie wyniesie:

  • 0,5% dla kwot do 3 000 zł
  • 1,5% dla kwot 3 000 zł – 10 000 zł
  • 2% dla kwot powyżej 10 000 zł

Jeśli przeszliście wszystkie te etaty – czas na kolejny krok. Instalacja aplikacji mobilnej Raiffeisen Banku i założenie za jej pośrednictwem 3 miesięcznej lokaty. Jeśli to zrobimy, oprócz oprocentowania otrzymamy również bonus w wysokości kolejnych 10 zł.

Lokata 4% + 10zł premii

Lokata Mobilna da nam 4% w skali roku. Minimalnie możemy zainwestować 1000 zł, maksymalnie 10 000 zł. Każdy zainwestowany 1000 zł da nam 8,10 zł zysku na czysto (już po odliczeniu podatku Belki). Niezależnie od kwoty inwestycji nasz zysk zostanie powiększony o 10zł premii. W sumie wychodzi więc na to że dla kwoty 1000 zł oprocentowanie wyniesie aż 18,1%, a dla kwoty 10 000 zł 9,1% – brutto! Całkiem nieźle.

Konkurs

I na tym nie koniec. Będziemy mogli dodatkowo wziąć udział w konkursie na hasło reklamujące Comperia Bonus. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone iPadami bądź Smartwatchami LG (w sumie nagrody zgadnie 10 osób). To jednak już czysta loteria.

Wygląda więc na to, że mamy szansę założyć całkiem niezłe konto z bardzo dobrym bonusem. Bank obiecuje, że ROR będzie bezpłatny „na zawsze” – jedyna opłata to 3 zł za kartę debetową, ale z niej można zrezygnować. Czy warto? Jeśli szukacie nowego banku to jak najbardziej. Wniosek można złożyć bezpośrednio tutaj.