ING Bank Śląski rozpoczął kampanię reklamową „Oszczędzaj i Wygrywaj”. ING oferuje liczne nagrody dla wszystkich, którzy zwiększą swoje zaangażowanie w bankowe depozyty – czyli po prostu wpłacą do banku jeszcze więcej pieniędzy. Otrzymamy wówczas szansę wygrania cennych nagród i dostaniemy wyższe oprocentowanie. Chyba, że już mamy wszystkie oszczędności w ING – wówczas promocja nas nie dotyczy…

W dużym uproszczeniu oferta prezentuje się następująco: jeśli mamy konto w ING – wpłacamy pieniądze na konto oszczędnościowe, jeśli nie mamy – zakładamy konto i przelewamy na nie kwotę powyżej 1 000,00 zł i już będziemy mieli szansę na wygraną jednego z 34 rowerów lub jednego z czterech samochodów. W dodatku mamy szansę zarobić aż o 2 punkty procentowe więcej niż normalnie na koncie w ING.

Niestety w rzeczywistości nie jest to aż takie proste.

Po pierwsze żeby wziąć udział w loterii i załapać się na wyższe oprocentowanie musimy na konto oszczędnościowe wpłacić nowe (do tej pory nie trzymane w ING) środki pieniężne. Oznacza to, że jeśli jesteś już klientem banku i do tej pory trzymałeś na koncie oszczędnościowym 1, 2 czy 50 tyś złotych – nadal będziesz (dla tych środków) zarabiać jedynie 3,5% w skali roku jeśli miałeś pieniądze na Otwartym Koncie Oszczędnościowym lub 4,0% jeśli miałeś środki na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Direct – liczy się stan konta z dnia 24 maja 2009r.

Wiemy już, że lepiej było trzymać pieniądze w innym banku i dopiero teraz przelać je do ING, w końcu jeśli już masz u nas wszystkie swoje oszczędności to żaden z Ciebie dodatkowy zysk. Wiemy również, że dla każdej kwoty powyżej 1000,00 zł którą wpłacimy dostaniemy w zależności od konta:

  • Otwarte Konto Oszczędnościowe: 5,5% (5,75% dla kwot powyżej 100 000,00 zł)
  • Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct: 4,5% (6% dla kwot powyżej 100 000,00 zł i 6,7% dla kwot powyżej miliona).

Szanse na wygraną i nagrody.

Jakie mamy szanse na wygraną? Bank przyznaje „1 szansę” na każdy nowo wpłacony 1 000,00 zł, przy czym maksymalnie można mieć 50 szans. Nie oznacza to nic innego jak to, że jeśli osoba A wpłaciła 1 000,00 zł a osoba B 50 000,00 zł to osoba B ma 50 razy większą szansę na wygraną.

Do wygrania mamy oczywiście 34 rowery GT Aggressor lub zestawy nawigacji satelitarnej Smart GPS oraz cztery samochody Ford Fiesta Trend.

Niestety szczęście w losowaniu to nie wszystko – każdy kto zostanie wylosowany będzie musiał, oprócz wyrażenia zgody na użycie swojego nazwiska w kampanii reklamowej, odpowiedzieć na dwa dodatkowe pytania – dopiero wówczas bank poprosi nas o zapłacenie 10% wartości wygranej w ramach podatku i nagroda będzie nasze.

Podsumowanie

Jeśli masz konto w ING, lubisz loterie, wystarczy Ci 5,5% w skali roku i masz nadmiar gotówki – to ta oferta jest dla Ciebie. Jeśli masz konto w ING a na nim wszystkie swoje oszczędności, może czas rozejrzeć się np za lokatą Rewolwer (6,6%) lub inną – a jak ING ponownie wprowadzi ofertę tyko dla nowych klientów,  zastanowisz się czy do nich nie wrócić. Jeśli nie masz konta w ING, nie zawracaj sobie głowy.

Oferta ważna do 10 lipca 2009r.

Linki:

strona produktu: www.ingbank.pl/oszczednosci/oszczedzaj.html
regulamin promocji: www.ingbank.pl/oszczednosci/regulamin.pdf