FM Bank od samego początku swojego istnienia – czyli od niecałego roku – pozostaje poza tzw mainstream’em. Prawie nie widać reklam tego banku, nie słychać o promocjach etc, a mimo wszystko produkty depozytowe – szczególnie lokaty – pozostają jednymi z najlepiej oprocentowanych na naszym rynku.

Od kilku dni ofertę banku uzupełniły dwa nowe depozyty z dzienną kapitalizacją – 9 i 18 miesięczny (wypełniają one dotychczasową „lukę” w ofercie depozytów 3, 6, 12 i 24 miesięcznych). Dodatkowo FM Bank podniósł oprocentowanie depozytów 3 i 6 miesięcznych do kolejno 4,20 i 4,5%. Tu zajmiemy się jednak – ze względu na wysoką atrakcyjność – nowymi lokatami 9 i 18 miesięcznych.

Oba nowe depozyty to lokaty bez podatku Belki, które dzięki dziennej kapitalizacji pozwalają na ominięcie 19% podatku. Oznacza to, że po zakończeniu trwania lokaty otrzymamy na nasze konto całe oprocentowanie, które wyniesie 3,6% dla lokaty 9 miesięcznej i 7,65% dla lokaty 18 miesięcznej – oczywiście biorąc pod uwagę czas trwania lokaty, a nie skalę roku. Jeśli do tego uwzględnimy procent składany otrzymamy realne oprocentowanie w wysokości kolejno około 3,67% i 7,95%.

Zaletą obu (a w zasadzie wszystkich lokat FM Banku) jest to, że można je założyć bezpośrednio przez Internet nawet nie będąc klientem banku. Dodatkowo formularz zamówienia automatycznie obliczy nam szacowany przyszły zysk.

Minusy lokaty są dwa – pierwszy to całkowita utrata odsetek w przypadku wcześniejszego jej zerwania oraz dość wysoki próg minimalny wynoszący 3 000 zł.

Tak czy inaczej produkt jest godny polecenia, a na liście najlepszych dostępnych na rynku lokat ląduje między promocyjną lokatą Alior Banku a Lokatą Optymalną Open Finance.

Podsumowując

czas trwania: 9 lub 18 miesięcy
oprocentowanie: 4,8% lub 5,1%
kwota minimalna: 3 000 zł
kwota maksymalna: 15 000 zł
strona produktu: www.fmbank.pl