Po ostatniej obniżce stóp procentowych i nieznacznym spadku oprocentowania najlepszych lokat dostępnych na rynku do grona dość atrakcyjnych depozytów dołączyła mLokata na wejście od mBanku.  Depozyt, który jest niemal identyczny z ofertą konkurencji – przede wszystkim jeśli chodzi o główny warunek – jest tylko dla nowych klientów. Tak więc wszyscy, którzy albo są klientami mBanku, albo nie planują nimi zostać, mogą skończyć w tym miejscu dalsze czytanie.

Jeśli jednak chcecie zostać klientami mBanku (pamiętajcie, że robienie tego dla dobrego procentu na jednej, w dodatku ograniczonej lokacie to niezbyt rozsądne wyjście) to mLokata na wejście o oprocentowaniu 4% w skali roku może być ciekawym dodatkiem.

Zacznijmy jednak od ograniczeń. Po pierwsze – można założyć tylko jedną taką lokatę i to w chwili składania wniosku o otwarcie eKonta. Po drugie – maksymalnie zainwestujecie tylko 10 000 zł (kwota minimalne to 500zł). Po trzecie – czas takiej inwestycji to tylko 3 miesiące, co oznacza że realny zysk po zakończeniu lokaty wyniesie równo 1% brutto (czyli 0,81% netto).

Każdy zainwestowany 1000 zł przyniesie Wam 8,10zł zysku (a 1,9zł poleci do fiskusa w ramach podatku Belki). Maksymalnie – inwestując 10 tys złotych zarobicie co najwyżej 81 zł. Dużo? Mało? Patrząc na ofertę konkurencji (np. Lokata Bezkarna w BGŻ, Lokata na Start w GetinOnline) i obecny poziom stóp procentowych to jeden z lepiej oprocentowanych depozytów.

Lokata domyślnie ustawiona jest jako odnawialna, co oznacza że po jej zakończeniu automatycznie zostanie założony kolejny 3 miesięczny depozyt (kwota inwestycji + wypracowane przez pierwsze 3 miesiące odsetki), ale już o standardowym oprocentowaniu, które na dzień dzisiejszy wynosi 2,5%…   Opcję odnawialności można w dowolnym momencie zmienić.

W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymacie jedynie 0,1% odsetek (w skali roku) za czas przez jaki wasze środki leżały w depozycje. Dla przykładu – lokata na 1000 zł zerwana po miesiącu da Wam całe 6 czy 7 groszy (zależy jak bank zaokrągli odsetki i podatek). Nie ma to więc praktycznie żadnego znaczenia.

 

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 4%
oprocentowanie przy wcześniejszym wycofaniu środków: 0,1%
kwota minimalna: 500 zł
kwota maksymalna: 10 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla nowych klientów
karta produktu: mBank