Polbank, znany głównie z tego że ma jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych – Konto Mocno Oszczędzające oraz z tego, że zamiast pod BFG podlega pod HDIGF (Hellenic Deposit & Investment Guarantee Fund), postanowił zrobić swoim klientom niespodziankę zmieniając bezpłatny ROR w płatne Mistrzowskie Konto Osobiste.

Od 1 lutego 2011 roku MKO będzie kosztować 6 zł miesięcznie (będzie można uniknąć opłaty), ale za to środki powyżej 500,00 zł będą oprocentowane na 3% w skali roku. Bank przygotował również alternatywę dla oszczędzających (KMO wymaga posiadania rachunku w Polbanku) czyli bezpłatne, ale ograniczone Konto Pomagające.

MKO będzie płatne, ale da również zarobić – wszystkie środki powyżej 500 zł mają być oprocentowane na poziomie 3% w sali roku (jak tak dalej pójdzie to zwykły ROR w Polbanku będzie lepszy niż depozyty w PKO itp). Oznacza to, że kwota około 3000 zł zdeponowana na MKO da nam możliwość zarobienia na wymaganą opłatę (już po uwzględnieniu podatku Belki).

Oczywiście nie jest to jedyna możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie konta – wykonanie minimum 5 transakcji, dołączoną do konta kartą, w miesiącu spowoduje anulowanie opłaty w miesiącu kolejnym.

Dla zainteresowanych Kontem Mocno Oszczędzającym – istnieje oczywiście możliwość zmiany rachunku na Konto Pomagające (KMO wymaga posiadania dodatkowego rachunku w Polbanku) jednak wymaga to w pierwszej kolejności zamknięcia konta „Mistrzowskiego” i otwarcia Konta Pomagającego.

Wszystkie dotychczasowe Rachunki Gotówkowe zostały 2 listopada automatycznie przekształcone w nowe Mistrzowskie Konta Osobiste jednak do 1 lutego 2010 roku zmianie ulega jedynie nazwa rachunku – wszelkie funkcjonalności oraz opłaty wprowadzone zostaną dopiero za niecałe trzy miesiące. Jest więc czas na zmianę rachunku na Konto Pomagające.