Open Online wymyślił kolejny sposób na pozyskanie klientów – a w zasadzie na rozwiązanie jednego z najtrudniejszych problemów napotykanych w swojej pracy przez doradców finansowych – namówienie (przyszłego?) klienta na spotkanie. Oczywiście nic za darmo – teoretycznie za samo spotkanie możemy dostać dodatkowe „procenty” do naszego depozytu.

Standardowo Lokata z Doradcą oprocentowana jest na poziomie 5,25% w skali roku, minimalna wymagana kwota to 500 zł a maksymalnie możemy zainwestować 10 000 zł – wszystko z dzienną kapitalizacją i na trzy miesiące.

Standardowe 5,25% możemy zwiększyć aż o 1,6 pp do 6,85% w skali roku jeśli tylko umówimy się na spotkanie z doradcą Open Finance w jednej z placówek instytucji.

Prawo do Oprocentowania promocyjnego powstaje po spełnieniu warunku, jakim jest spotkanie Klienta z Doradcą w jednym z oddziałów Open Finance SA, z siedzibą w Warszawie, podczas którego Doradca przedstawia Klientowi produkty znajdujące się w ofercie (dystrybucji) Open Finance SA.

Co ciekawe – regulamin promocji jest krótki, klarowny i nie wspomina nic o zakupie zaprezentowanych przez doradcę produktów. Wystarczy więc pofatygować się do najbliższego oddziału OF, wytrzymać trochę na prezentacji produktów, napić się darmowej kawy i…  i tu pewnie jedna osoba na sto da się namówić na jakiś dodatkowy produkt czy inwestycję (na której OF zarobi z nawiązką na oprocentowanie dla pozostałych 99 osób i jeszcze coś zostanie).

Moje ulubione pytanie – czy to się opłaca?

Dla lokaty 500 zł na pewno nie bo i tak niewiele zarobimy (osoby optymalizujące tak małe kwoty to IMO nudzący się studenci), dla kwoty maksymalnej – 10 000 zł nasza „godzina” poświęcona doradcy OF będzie warta około 40 zł.

Przy standardowym oprocentowaniu dziennie zarobimy od 7 groszy (500zł) do 1,46 zł (10 000 zł). Po podwyższeniu kwoty te zawierać się będą w przedziale od około 9 groszy do 1,90 zł. Różnica dla maksymalnej kwoty po trzech miesiącach wyniesie mniej więcej 40 zł.

Jedyny „haczyk” to fakt, że podwyższone oprocentowanie dostaniemy dopiero po około trzech dniach po spotkaniu z doradcą. Zgodnie z regulaminem wniosek o podwyższenie oprocentowania składa doradca po odbyciu z nami rozmowy – OF ma 3 dni na zmianę % na lokacie.

Zakładając więc najbardziej optymistyczny scenariusz (musimy założyć Lokatę z Doradcą, żeby móc się z doradcą spotkać) przez około 4-5 dni i tak nasz depozyt będzie oprocentowany na 5,25%, a dopiero pozostałe 85dni na 6,85%. Różnica niby niewielka i mało znacząca, ale gdyby dokładnie policzyć to dzięki temu oprocentowanie spada do 6,76%.

podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 5,25%
oprocentowanie promocyjne: 6,85%
kwota minimalna: 500 zł
kwota maksymalna: 10 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.openonline.pl