Mija rok odkąd projekt GetinOnline ujrzał światło dzienne (swoją drogą miałem się ponownie wybrać do ich siedziby i zweryfikować, które z obietnic udało im się zrealizować, a które nie… – patrz film poniżej). Jedno jest pewne – Getin Online nadal przoduje jeśli chodzi o ofertę depozytową i tym co ma najlepsze postanowił uczcić swoje pierwsze urodziny – Lokatą Urodzinową.

Lokata Urodzinowa to 12 miesięczny depozyt o dziennej kapitalizacji i oprocentowaniu 5,9% w skali roku (reklamowane oczywiście jako 7,5%… ). Największym plusem lokaty jest możliwość wcześniejszego wycofania środków bez utraty odsetek – jedyny warunek to miesięczny „okres wypowiedzenia”.

Oczywiście jest mały „potykacz” dla tych, którzy nie czytają regulaminu. Jeśli poprostu zerwiecie lokatę przez system transakcyjny odsetek nie dostaniecie. Lokatę trzeba zerwać podając termin wycofania środków na miesiąc do przodu, a to na dzień dzisiejszy możliwe jest jedynie przez telefon – chociaż bank zarzeka się, że pojawi się opcja „awizuj” w systemie transakcyjnym. Po tym czeka nas jeszcze rozmowa z konsultantem, a coś mi mówi że bez namawiania do pozostawienia depozytu nieruszonego się nie obejdzie.

Klient ma możliwość złożenia w dowolnym momencie trwania okresu umownego Lokaty dyspozycji wypłaty środków z Lokaty (dyspozycji zerwania Lokaty). Jeżeli w treści takiej dyspozycji Klient wskaże, że termin jej realizacji ma przypadać na miesiąc po dacie złożenia tej dyspozycji w Banku, to wówczas Klient otrzyma 100% odsetek należnych za rzeczywisty okres przechowywania przez Bank kwoty Lokaty. Wypłata środków ze zrywanej Lokaty nastąpi w dniu realizacji przez Bank dyspozycji zerwania Lokaty.

Złożenie dyspozycji zerwania Lokaty ze wskazaniem odroczonego o miesiąc terminu jej realizacji może nastąpić telefonicznie za pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta. O ile Bank udostępni taką funkcjonalność, zerwanie Lokaty w sposób opisany powyżej będzie możliwe również po zalogowaniu się w witrynie internetowej www.getinonline.pl poprzez kliknięcie przycisku „Awizuj”.

Dyspozycje zerwania Lokaty składane na powyższych warunkach są potwierdzane telefonicznie przez Konsultanta Centrum Obsługi Klienta w ciągu 48 godzin (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) od momentu ich złożenia.

Takie to proste.

Dalej jest już po staremu czyli możliwość założenia depozytu w całości online bez konieczności posiadania konta w banku, dzienna kapitalizacja pozwalająca na ominięcie podatku Belki (przynajmniej do czasu zmiany ordynacji podatkowej). Kwota minimalna 1000 zł, maksymalnie możemy zainwestować 14 000 zł na jednej lokacie.

Wracając jeszcze na chwilę do samego banku – tak rok temu o planach na przyszłość mówił Łukasz Domański z GetinOnline.

Co z tego wyszło? Pewnie przydałby się osobny artykuł na ten temat. Co do samej lokaty to 5,9% i możliwość wycofania środków przed jej zakończeniem (nawet przy lekkim utrudnieniu) bez utraty odsetek stawia Lokatę Urodzinową na dość wysokiej pozycji w czołówce depozytów dostępnych na rynku. Szkoda, że w ofercie tylko do 28 października.

podsumowując

czas trwania: 12 miesięcy
oprocentowanie:od 5,9%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 14 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.getinonline.pl