Pojawił się kolejny wytwór kreatywnych marketingowców spod znaku Getin Online. Tym razem oddają w nasze ręce 12 miesięczny depozyt – Lokatę Trzy Okienka o oprocentowaniu 5,52%* w skali roku. W przeciwieństwie do tradycyjnych depozytów tu będziemy mogli raz na trzy miesiące wypłacić aż 1/3 zainwestowanych pieniędzy – bez utraty odsetek.

Co więcej – takie rozwiązanie pozwoli nam już po pół roku wycofać 2/3 zainwestowanych pieniędzy, a po 9 miesiącach wycofać wszystkie pozostałe środki (nawet jeśli jest ich więcej niż 1/3) bez utraty odsetek. W zasadzie więc mamy 9 miesięczny depozyt – dla ludzi z refleksem (na wypłatę pieniędzy mamy 3 dni raz na trzy miesiące).

Wszystkie pozostałe parametry lokaty są dokładnie takie same jak w przypadku pozostałych depozytów w Getin Online czyli dzienna kapitalizacja, dostęp do lokaty bez konieczności posiadania konta w banku i możliwość deponowania pieniędzy i zarządzania nimi w całości przez internet.

Minimalne do otwarcia depozytu potrzebujemy 1000 zł – maksymalnie na jednej lokacie zainwestujemy 15 000 zł (czyli raz na 3 miesiące będziemy mogli wypłacić aż 5 000 zł + odsetki).

Jedna uwaga jest taka, że jeśli wejdzie w życie zmiana ordynacji podatkowej, to po czterech miesiącach trwania tej lokaty realne oprocentowanie spadnie z 5,52% do około 4,47% – wszystko za sprawą podatku Belki, którego najprawdopodobniej nie da nam się już ominąć.

Oferta jak zwykle z limitem czasowym – dostępna tylko do 24 sierpnia 2011 roku. Pytanie na koniec – czy marketingowcy z GO i OO wiedzą, że reguła niedostępności (lub ograniczenia czasowego w dostępie) Cialdiniego również podlega „habituacji” tzn – że jeśli bardzo często tworzy się oferty ograniczone czasowo to przestają one być „atrakcyjniejsze”. Mnie powiem szczerze już nie wzruszają te ograniczenia – jak nie ta, to następna oferta.

* – jednym z pozytywnych efektów wprowadzenia zmian w ordynacji podatkowej i końca omijania podatku Belki będzie to, że marketingowcy w końcu przestaną podawać te wyimaginowane oprocentowanie przy swoich produktach.

podsumowując

czas trwania: od 9 do 12 miesięcy
oprocentowanie uśrednione: 5,52%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 15 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.getinonline.pl