Marketing w bankowości wierzy, że przez następne dwa dni ktoś będzie miał głowę do oszczędności (jeśli w ogóle będzie miał do czegokolwiek). Ale, skoro specjaliści uważają, że wprowadzanie do oferty na kilkadziesiąt godzin przez końcem roku lokaty, która dostępna będzie przez kolejne (tylko) kilkadziesiąt godzin to dobry pomysł, to pewnie również warto o niej napisać.

W ofercie banków klonów pojawiła się Lokata Sylwestrowa, o oprocentowaniu 6,30% w skali roku i czasie trwania 5 miesięcy, o budowie znanej między innymi z Lokaty Tax Free i opisanej kilka godzin temu Lokacie Noworocznej z IdeaBanku (która tak naprawdę jest nieco lepsza).

UPDATE: No i przedłużyli do 5’tego stycznia.

Mamy więc 5 miesięczną lokatę, o oprocentowaniu 6,30% w skali roku, która dzięki temu, że do 29 lutego wypracuje cały zysk (a przez pozostałe trzy miesiące będzie jedynie leżakować na koncie z oprocentowaniem 0,1%) pozwoli na ominięcie podatku Belki w skali całego czasu jej trwania.

Dzięki temu, mimo że przez ostatnie dwa miesiące trwania lokaty prawdziwych lokat bezbelkowych na rynku już nie będzie – my zarobimy na niej dokładnie tyle samo jak na lokacie omijającej belkę.

Jak zwykle kwota minimalna zależy od klona – w przypadku OpenOnline jest to 500 zł, w GetinOnline 1000 zł, maksymalnie możemy zdeponować 4000 zł, ale nie ma ograniczenia w ilości zakładanych lokat. Depozyt dostępny przez Internet, bez konieczności posiadania konta w GO czy OO, a wycofanie zainwestowanej kwoty przez upływem 5 miesięcy będzie skutkować utratą wypracowanych odsetek.

Wnioski o otwarcie lokaty można składać do 2 stycznia  do 5 stycznia. Po złożeniu wniosku mamy 14 dni na zasilenie konta lokaty – mamy więc czas na przemyślenie / uzbieranie odpowiedniej kwoty.

I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że w – należącym do tej samej grupy kapitałowej – IdeaBanku jest taka sama lokata tylko że na lepszych warunkach (6,41%), ale tylko na cztery miesiące (pisałem już o niej dzisiaj).

podsumowując

czas trwania: 5 miesięcy
oprocentowanie: 6,30%
kwota minimalna: 500 zł (OpenOnline) 1 000 zł (GetinOnline)
kwota maksymalna: 4 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.getinonline.pl
strona produktu: www.openonline.pl