Getin Bank (nie mylić z Getin Online – mimo, że to ten sam właściciel fizycznie to dwa odrębne banki) wprowadził do oferty Lokatę Sierpnia – czteromiesięczny depozyt, który w czasie trwania promocji ma szanse stać się liderem na rynku lokat w sierpniu. Wszystko za sprawą wysokiego oprocentowania – aż 6,5% w skali roku.

Jakby tego było mało, lokata daje możliwość ominięcia podatku Belki, a że trwa zaledwie 4 miesiące to nie załapie się już na (ewentualne) nowe przepisy uniemożliwiające jego omijanie.

Zacznę jednak od minusów. W przeciwieństwie do swojego ‚młodszego brata’ w Getin Banku nie można zakładać takich lokat online (plusem jest to, że bank nie wymaga posiadania konta) – trzeba wybrać się samemu do placówki i tam założyć lokatę. Jeśli jednak ktoś już posiada konto w GB, to do otwarcia lokaty będzie potrzebował „nowych środków”.

Co bank przez to rozumie? Nowe środki to nadwyżka ponad stan konta z dnia 27 czerwca 2011 roku. Czyli jeśli 27 czerwca mieliśmy np 5000 zł na koncie i trzy lokaty po 1000 zł, a teraz (i tu wyjaśnia się skąd ta data) mamy dalej trzy lokaty, ale tylko 3 tys na koncie, to żeby bank potraktował wpłatę jako nowe środki musimy dorzucić na konto 2 000 zł (żeby wyrównać do stano z 27 czerwca) i dopiero kolejne wpłaty będą nowymi środkami.

Kwota minimalna wymagana do otwarcia depozytu to 1000 zł, maksymalnie możemy zainwestować na jednej lokacie 1 3000 zł. Łatwo więc policzyć, że każdego dnia zarobimy od 18 groszy (inwestując 1000 zł) do 2,32 zł (inwestując 13 000 zł). W sumie po czterech miesiącach lokata da nam mniej więcej od 21,66 zł do 281,66 zł czystego zysku.

Mamy więc czteromiesięczną Lokatę Sierpnia z dzienną kapitalizacją, możliwością ominięcia podatku Belki i o oprocentowaniu 6,5% w skali roku. Na pewno jest to jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów dostępnych na rynku w sierpniu.

Niestety – depozyt dostępny tylko do 31 sierpnia 2011 roku.

podsumowując

czas trwania: 4 miesiące
oprocentowanie uśrednione: 6,5%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 13 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.getinbank.pl