Getino-Open-Online zgodnie z tradycją wrzucił do oferty lokatę dostępną „tylko do…”, tym razem 23 maja, i zapewne jeszcze kilka razy przedłuży jej promocję o kilka dni. Jako bonus marketing grupy Leszka Czarneckiego dorzuca lekcję umieszczania na jednym banerze dwóch, zupełnie niepowiązanych ze sobą parametrów lokaty – oprocentowania 6,4% i zwrotu „6 miesięcy”.

Reklamowane 6,4% dostępne jest dla 24 miesięcznej wersji lokaty, a „6 miesięcy” dotyczy okresu, po którym można wycofać pieniądze bez utraty całości odsetek (stracimy jedynie 0,4 pp bo oprocentowanie wynosi wówczas 6%).

Kwoty minimalne to tradycyjnie 1000 (GO) i 500 zł (OO), maksymalnie na jednym depozycie możemy umieścić 1 000 000 zł. Oprocentowanie realne (bez uwzględniania inflacji, która skoczyła w kwietniu r/r do 4%) wyniesie po 24 miesiącach 5,18%, a w przypadku likwidacji po każdym półroczu otrzymamy 4,86%. Oczywiście liczone w skali roku i lekko powyżej aktualnej inflacji.

Na każdym zainwestowanym 1000 zł zarobimy więc co pół roku około 24,30 zł, a jeśli wytrzymamy całe 24 miesiące nasze konto zasili dodatkowe 106,28 zł (w przybliżeniu, uwzględniając procent składany).

Tu trzeba zaznaczyć, że z tym wycofaniem środków po pół roku nie jest tak łatwo – można to zrobić (za 6%) jedynie w ciągu trzech dni po każdym półroczu, w przeciwnym wypadku (czyli jak np zerwiemy lokatę po 7 miesiącach) nie otrzymamy żadnych odsetek, a jedynie zainwestowany kapitał.

Lokata automatycznie zakładana jest jako odnawialna (wypada więc zmienić to ręcznie w jej ustawieniach), dostępna dla wszystkich za pośrednictwem serwisu internetowego obu instytucji i nie wymaga posiadania konta bankowego (w przypadku GetinOnline).

Po złożeniu wniosek ważny jest przez dwa tygodnie w czasie których możemy jeszcze wycofać się z inwestycji (wystarczy nie uzupełniać depozytu). Na dzień dzisiejszy lokata dostępna jest do 23 maja, ale znając poczucie humoru grupy możemy liczyć na to, że i tym razem promocja zostanie przedłużona.

podsumowując

czas trwania: 24 miesiące
oprocentowanie: 6,4% i 6,00%
oprocentowanie realne: 5,18% i 4,86%
kwota minimalna: 1 000 zł (GetinOnline) 500 zł (OpenOnline)
kwota maksymalna: 1 000 000 zł
strona produktu: www.openonline.pl
strona produktu: www.getinonline.pl