Zgodnie z zapowiedziami (informacje na ten temat podawali konsultanci banku) Idea Bank wprowadził do swojej oferty „perełkę” dla przedsiębiorców czyli dwu miesięczną Lokatę Przedsiębiorczą na Start, która da aż 8,05% w skali roku i to w dodatku z dzienną kapitalizacją dzięki czemu uda nam się ominąć 19 procentowy podatek Belki.

Lokata dostępna jest w ofercie IdeaBanku „do odwołania” i przeznaczona jest wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą – domyślnie otwierana jest przy oprocentowaniu 4,84%, a dopiero dostarczenie (mailem lub pocztą tradycyjną) kopi wpisu naszej działalności do ewidencji oprocentowanie podnoszone jest do 8,05% w skali roku (a nie do 10% jak sugeruje reklama).

Co ciekawe produkt jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców – nie jest wymagane posiadanie konta w Idea Banku. Niestety możemy otworzyć tylko jedną taką lokatę – nieodnawialną – na maksymalnie 10 000 zł (minimum to 500 zł) co da nam około 135 zł zysku po dwóch miesiącach czyli około 2,20 zł dziennie.

Dla ułatwienia dodam, że zysk z każdego zainwestowanego 1000 zł to 22 gr dziennie.

Idea Bank idzie dokładnie tą samą drogą co pozostałe banki z tej grupy kapitałowej – GetinOnline i OpenOnline, które swego czasu oferowały podobne lokaty „na start”, których głównym celem było przyciągnięcie nowych klientów i zainteresowanie ich ofertą produktową.

Tak czy inaczej okazja do zarobienia paru złotych jest szczególnie, że krótki okres trwania lokaty pozwoli na zachowanie w miarę dużej płynności, a po jej zakończeniu być może będziemy już mieli wyższe stopy procentowe i nieco atrakcyjniejszą ofertę depozytową na rynku.

podsumowując

czas trwania: 2 miesiące
oprocentowanie: 8,05%
kwota minimalna: 500,00 zł
kwota maksymalna: 10 000,00 zł
strona produktu: www.IdeaBank.pl