Od początku czerwca Piotr Adamczyk reklamuje nowy produkt Eurobanku – Lokatę Procentującą. Trzymiesięczny depozyt (automatycznie odnawiany na kolejne trzy miesiące) o bardzo atrakcyjnym oprocentowaniu – od 4% do nawet 5% w skali roku. Problem tylko w tym, że korzyści z lokaty mogą zostać bardzo szybko zjedzone przez dodatkowe wymagania nałożone przez Eurobank.

A te nie są małe. Przede wszystkim oferta dotyczy tylko i wyłącznie nowych klientów (czyli tych, którzy przed 1 czerwca 2015 nie podpisali żadnej umowy z bankiem) i którzy najpóźniej do końca lipca założą w Eurobanku konto osobiste. Po podpisaniu umowy będziemy mogli założyć jedną lokatę na kwotę od 200 zł do nawet 50 tys zł.

W zależności od zdeponowanej kwoty bank wypłaci nam po 3 miesiącach pierwsze odsetki – dla kwot od 200 zł do 10 tys zł będzie to 4% w skali roku, dla kwot 10-50tys – 3% w skali roku. Odsetki wpadną na nasze konto, a lokata się odnowi na kolejne trzy miesiące z oprocentowaniem, które będzie zależeć od dwóch czynników.

Po pierwsze – czy na konto w eurobanku będzie wpływać nasza pensja (tj czy przelew zasilający konto będzie wynikiem umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych lub świadczenia emerytalnego lub rentowego)? Jeśli tak to oprocentowanie na kolejne trzy miesiące skoczy aż do 5% (kwoty 200-10tys zł) lub 4% (kwoty powyżej 10tys zł).

Jeśli nie przelejecie na Wasze nowe konto swojej pensji pozostanie Wam wykonać minimum 9 operacji bezgotówkowych (na kwotę w sumie minimum 600zł) Waszą nową kartą płatniczą powiązaną z kontem. Wówczas na drugi okres lokowania pieniędzy dostaniecie warunki identyczne jak na początku – czyli w zależności od kwoty 4 lub 3% w skali roku.

Jak się łatwo domyśleć – jeśli nie spełnicie żadnego z powyższych warunków Wasza lokata zostanie przedłużona, ale z oprocentowaniem standardowym, które już tak atrakcyjne nie jest.

I wszystko byłoby ok gdyby nie jeden mały defekt.  Otóż – w Eurobanku nie ma darmowych kont. Najtańsze konto Standard kosztuje 2 zł miesięcznie, najdroższe nawet 21 zł. Można tych opłat oczywiście uniknąć – w przypadku Konta Standard wystarczy posiadać lokatę, wpłacać minimum 100zł na konto miesięcznie lub utrzymywać średnie saldo w danym miesiącu powyżej 1000 zł (tu macie wszystkie informacje) – co przez pierwsze pół roku w sumie nie będzie trudne do spełnienia jeśli chcecie się załapać na bonusowe oprocentowanie, ale…

…ale powyższe warunki sprawiają, że w zasadzie oferta ta jest skierowana tylko i wyłącznie do tych, którzy chcą przenieść swoje główne konto do Eurobanku, a decydując się na to absolutnie nie powinniśmy brać pod uwagę chwilowej promocji.

Jeśli więc planowaliście przenieść swoje finanse i oferta Eurobanku Wam odpowiada – możecie śmiało przy okazji skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania Lokaty Procentującej. Absolutnie odradzam działania w drugą stronę, bo jeśli nowe konto nie zostanie Waszym głównym to same opłaty za prowadzenie konta zjedzą wszystkie korzyści jakie da Wam podwyższone oprocentowanie depozytu.