Lokata Plus 10% wygląda bardzo zachęcająco – głównie dzięki tej dziesiątce przed znakiem procentów. Niestety małe są szanse, że sama lokata da nam 10% zarobić,a już na pewno nie po odliczeniu podatku Belki. Tym razem należy czytać to +10% dosłownie – Idea Bank da nam 10% większy zysk niż konkurencja.

Niestety jest to +10% a nie +10 punktów procentowych. Oznacza to tyle, że jeśli w innym banku dostaniemy np 6% w skali roku, to Idea Bank podbije oprocentowanie Lokaty Plus 10% do 6,6% – czyli o 1/10. I tak maksymalnie do 10% w skali roku.

Pierwsze i nie ostatnie ograniczenie – lokata jest dla wszystkich, którzy przez ostatni rok nie korzystali z produktów Idea Banku. Po drugie – trzeba udokumentować i przedstawić doradcy (pytanie jak udokumentować na papierze lokatę zawieraną np przez internet?) fakt, że w ciągu ostatniego miesiąca w innym banku zakończyliśmy w sposób „naturalny” (nie zerwaliśmy jej przed terminem) lokaty.

Wcześniej (ale maksymalnie 7 dni przed złożeniem wniosku) musimy oczywiście założyć Lokatę Plus 10%, która bez wniosku o podniesienie oprocentowania da nam 5% w skali roku, potrwa zaledwie 3 miesiące, a zainwestujemy na niej od 1000 zł do 50 000 zł.

Co ważne, lokata w innym banku musi być samodzielnym produktem – tzn, że nie może to być np nagroda (z podwyższonym oprocentowaniem) za wzięcie kredytu czy przy zakupie innego produktu finansowego.

Jeszcze raz, dla słabszych. Jeśli w ciągu ostatniego miesiąca zakończyła się Wam tradycyjna lokata w innym banku, to wystarczy że w Idea Banku założycie Lokatę Plus 10% i złożycie wniosek o podwyższenie oprocentowania – dokumentując na papierze fakt istnienia lokaty z poprzedniego banku. Wówczas dostaniecie o 1/10 wyższe oprocentowanie.

I tak jeśli mieliście 5% to tu dostaniecie 5,5% jeśli 6% to 6,6%, przy 6,5% Idea Bank podniesie oprocentowanie do aż 7,15% – oczywiście brutto (od tego będzie trzeba odliczyć 19% podatku Belki).

Jeśli zakończyła Wam się właśnie dobrze oprocentowana lokata, a chcecie przechować pieniądze przez kolejne 3 miesiące – np na ferie zimowe, to warto się pośpieszyć – ilość Lokat Plus 10% jest ograniczona – w ofercie dostępne jest zaledwie 1000 takich depozytów.

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 5% +możliwość podniesienia oprocentowanie
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 50 000 zł
strona produktu: www.ideabank.pl