Jednym z pozytywnych aspektów mnogości instytucji zrzeszonych w grupie Leszka Czarneckiego jest to, że często ta sama czy bardzo podobna oferta depozytowa dostępna jest na podobnych warunkach, ale z różnymi parametrami. I tak odmianą Lokaty Rewolwer dostępnej w GetinOnline i OpenOnline, o której pisałem wczoraj, w IdeaBanku jest Lokata na 100dni.

Zamiast wybierać 24 miesięczną lokatę o oprocentowaniu 6,4% w skali roku (w GO lub OO) w IdeaBanku na dokładnie takich samych warunkach (w sensie – zakładanie bez konieczności posiadania konta, w całości przez intenret i z podobnymi limitami jeśli chodzi o wkład) można zainwestować pieniądze na zaledwie 100 dni.

Lokata na 100 dni ma stałe oprocentowanie 6,4% czyli po uwzględnieniu podatku – 5,18% – prawie 1,18pp powyżej aktualnej inflacji (4%). Kwota minimalna wymagana do jej założenia to 1000 zł, maksymalnie na jednym depozycie możemy zainwestować aż 1mln zł, a ilość dostępnych lokat dla pojedynczego klienta jest nieograniczona.

Ograniczony jest za to czas promocji – podobnie jak dwie Lokaty Rewolwer również Lokata na 100 dni dostępna jest jedynie do 23 maja, ale znając marketing tych instytucji zapewne przedłużą promocje o kilka dni. Tych, którzy nie chcą ryzykować (że lokata zniknie z oferty) uratuje 14 dniowy okres ważności wniosku. Oznacza to, że jeśli złożymy wniosek o otwarcie depozytu np dziś to będziemy mieli czas do 5 czerwca na przelanie pieniędzy (czyli najpóźniej trzeba będzie wysłać pieniądze 4 czerwca). Jeśłi tego nie zrobimy – wniosek przepadnie, a my nie poniesiemy żadnych konsekwencji.

Lokata trwa nieco ponad trzy miesiące i w tym czasie każdy zainwestowany 1000 zł przyniesie nam około 17,53zł zysku, który pomniejszony o podatek (19% czyli 3,33zł) da nam zysk na czysto w wysokości 14,20 zł.

Jest to całkiem niezła alternatywa nie tylko dla pozostałych dwóch lokat z grupy, ale i dla całej puli dostępnych na rynku depozytów.

podsumowując

czas trwania: 100 dni
oprocentowanie: 6,4%
oprocentowanie realne: 5,18%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 1 000 000 zł
strona produktu: www.ideabank.pl