Lokata Mobilna dostępna jest tylko dla klientów Raiffeisen Polbanku korzystających z aplikacji Bankowości Mobilnej. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej można założyć jeden trzymiesięczny depozyt o oprocentowaniu 3% w skali roku. W sumie inwestycja na minimum 1000 zł i maksymalnie 10 000 zł da zarobić około 0,75% brutto w ciągu kwartału. Każdy zainwestowany 1000 zł da nam w tym wypadku 7,5 zł brutto, czyli około 6,08 zł na czysto (resztę – 1,42 zł pochłonie podatek Belki). Maksymalnie możemy więc zarobić w ciągu trzech miesięcy 60,80 zł.

Sam proces zakładania lokaty jest dość prosty, a najlepiej opisuje go chyba rycina poniżej (źródło: raiffeisenpolbank.com).

rp-lokata-mobilna

Jedyną większą wadą lokaty (może poza tym, że jest dostępna tylko i wyłącznie dla klientów banku) jest to, że jeśli zerwiemy ją przed upływem terminu to oprocentowanie spadnie nam do 0,00% – czyli dostaniemy jedynie zainwestowane środki, bez wypracowanych odsetek. Z drugiej strony trzy miesiące to nie jest też jakoś bardzo długo.

Do pozostałych wad wypadałoby zaliczyć możliwy do założenia tylko jeden depozyt i dość niską kwotę maksymalną takiej inwestycji 10 000 zł.

Jeśli jednak jesteście klientami banku i macie trochę wolnych środków – można spróbować. Szczególnie, że poza ofertą dla nowych klientów która daje jeszcze 4% w skali roku, oprocentowanie na poziomie 3% przy obecnej inflacji jest całkiem przyzwoite.

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 3%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 10 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla klientów banku
karta produktu: www.raiffeisenpolbank.pl