Lokata Mikołajkowa to promocyjny depozyt o oprocentowaniu 5,28% (w skali roku) dostępny rownoczesnie w ofercie GetinOnline i OpenOnline. Oferta ważna jest jedynie przez trzy – w praktyce zlecenie założenia lokaty możemy złożyć jeszcze tylko w dniu jutrzejszym (tj 7 grudnia).

UPDATE promocja przedłożona do 9 grudnia.

Sam depozyt nie rozni sie w zasadzie niczym od np Lokaty Optymalnej znanej z Open Finance. Kwota minimalna to 1000 zl, maksymalna 15 000 zl, a czas jej trwania to sześć miesięcy.

Lokate Mikolajkowa mozna założyć bez wychodzenia z domu i mimo, ze skladanie wniosków możliwe jest jeszcze tylko jutro to na przelanie zadeklarowanej kwoty na konto w banku mamy aż 14 dni – jest wiec pole do manewru.

Teoretycznie mozemy zarobic 5,28% w skali roku (czyli 2,64% w czasie trwania lokaty), jednak oprocentowanie to można lekko podbić przy pomocy tzw optymalizacji – dzięki czemu inwestując kwotę 1002,37 zl mozemy zyskac az 5,46% – cała ta operacja da nam… 17 groszy wiecej zysku (po pół roku!). Zawsze uwazalem, ze optymalizacja lokat to sport dla sportu, a nie dla zysku.

Wiecej wiec zarobimy jeśli posiadamy dodatkowo Konto Skarbonkowe w GetinOnline – tu dostaniemy wówczas dodatkowa złotówkę za samo założenie lokaty.

Czy to się opłaca?

Tak naprawde to ciężko powiedzieć. W zasadzie oprocentowanie nie jest dużo wyższe od najwyżej oprocentowanych lokat w tym samym banku (ciągle aktualna jest oferta Lokaty na Start dajacej 5,64% w skali roku). Dodakowo – przed nami możliwa podwyżka stop procentowych, która może wpłynąć na atrakcyjność depozytów.

Na niekorzyść lokaty działa tez czas jej trwania – za niewiele mniejszy zysk można umieścić pieniadze na koncie oszczedniosciowym nie zamrażając ich przy okazji na pół roku (w przypadku zerwania Lokaty Mikołajkowej tracimy wszystkie wypracowane odsetki).

Jeśli ktoś ma akurat wolne środki – warto skorzystać, jeśli zdobycie środków na ta lokatę wymagałoby od nas więcej niż 5min pracy (przelewy, likwidowanie innych depozytów itp) będzie to raczej mało opłacalne.

podsumowując

czas trwania: 6 miesięcy
oprocentowanie: 5,28%
kwota minimalna: 1000,00 zł
kwota minimalna: 15 000,00 zł
strona produktu: www.GetinOnline.pl