Idea Bank wprowadził do oferty nieco zmodyfikowaną wersję Lokata Happy – o nieznacznie zmniejszonym oprocentowaniu, ale o wyższych kwotach minimalnej i maksymalnej. Lokata Happy Plus da nam zarobić jedynie 3,25% w skali roku ale pozwoli na ulokowanie między 10 a 100 tys złotych. Czas inwestycji pozostał ten sam czyli trzy miesiące.

Jak łatwo policzyć w ciągu trzech miesięcy możemy zarobić od około 65,81 zł (81.25 zł brutto minus 15,44 zł podatku Belki) do około 658,13 zł (812,50 zł brutto minus 154,37 zł podatku) czyli mniej więcej 0,658% na czysto po trzech miesiącach.

Lokata Happy Plus dostępna jest jedynie dla nowych klientów tj dla wszystkich, którzy w chwili składania wniosku nie mieli podpisanej z bankiem żadnej umowy. Można ją założyć zarówno za pośrednictwem strony internetowej jaki i za pomocą Contact Center (telefon) czy bezpośrednio w placówce banku.

Musicie pamiętać, że w przypadku złożenia wniosku o otwarcie depozytu i nie przelaniu zadeklarowanej kwoty na wskazane konto (jak również po zerwaniu lokaty przed upływem trzech miesięcy) nie będziecie mieli możliwości założenia ani Lokaty Happy ani Lokaty Happy Plus po raz drugi. Bank nie daje również możliwości wycofania części wkładu (od razu rozwiązuje się cała umowa – na Wasze konto wróci cała kwota, ale bez odsetek) lub uzupełnienia depozytu o dodatkową kwotę.

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 3,25%
kwota minimalna: 10 000 zł
kwota maksymalna: 100 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla nowych klientów
karta produktu: www.ideabank.pl