Wśród lokat z w miarę wysokim oprocentowaniem nadal w TOP5 pozostaje Lokata Happy od IdeaBanku. W wersji dwumiesięcznej daje zysk brutto w wysokości 4% w skali roku (jedno i trzy miesięczna już tylko 3,5%). Dużym plusem lokaty jest to, że przy dość wysokim oprocentowaniu pozostaje ona samodzielnym produktem (nie jest wymagane posiadanie konta w banku czy zakup innych usług). Minusem jest niestety fakt, że dostępna jest jedynie dla nowych klientów – czyli wszystkich tych, którzy do tej pory nie korzystali z oferty banku (dotyczy to również przejętego Lion’s Banku).

Wpłacając minimum czyli 500zł na każdej z 3 lokat zarobimy:

  • 1 miesięcznej (3,5%):  1,46zł brutto czyli około 1,18zł na czysto (0,28 zł pójdzie na podatek Belki)
  • 2 miesięcznej (4%):  3,30zł brutto czyli około 2,70zł na czysto (0,60 zł podatek Belki)
  • 3 miesięcznej (3,5%):  4,38zł brutto czyli około 3,55 zł na czysto (0,83 zł podatek Belki)

Robiąc analogiczne obliczenia dla kwoty maksymalnej uzyskamy w przybliżeniu 26,62zł zysku netto (lokata 1 miesięczna), 54 zł netto (lokata 2 miesięczna) i 70,88 zł (lokata 3 miesięczna). Wszystkie kwoty podane są oczywiście w przybliżeniu.

Czy to dobra oferta? Jeśli jeszcze nie korzystaliście z produktów IdeaBanku i przypadkiem macie od 500 do 10 tys złotych (i np nie chcecie ich wydać w najbliższym czasie) to możecie zaryzykować inwestycję. W najbliższym czasie podwyżek stóp procentowych bym się nie spodziewał, a czasy kiedy nie mieliśmy inflacji już raczej minęły więc jakoś trzeba dbać o wartość naszych oszczędności.

Lokata dostępna jest zarówno za pośrednictwem strony internetowej jaki i za pomocą Contact Center (telefon) czy bezpośrednio w placówce banku. Musicie pamiętać, że w przypadku złożenia wniosku o otwarcie depozytu i nie przelaniu zadeklarowanej kwoty na wskazane konto (jak również po zerwaniu lokaty przed upływem trzech miesięcy) nie będziecie mieli możliwości założenia Lokaty Happy po raz drugi. Bank nie daje również możliwości wycofania części wkładu (od razu rozwiązuje się cała umowa – na Wasze konto wróci cała kwota, ale bez odsetek) lub uzupełnienia depozytu o dodatkową kwotę.

Podsumowując

czas trwania (oprocentowanie): 2 miesiące (4%), 1 lub 3 miesiące (3,5%)
kwota minimalna: 500 zł
kwota maksymalna: 10 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla nowych klientów
karta produktu: www.ideabank.pl