W czasach kiedy po internecie biegały dinozaury pisanie wszystkiego wielką literą oznaczało krzyk. Teraz krzykliwa reklama „FANTASTYCZNEJ SIÓDEMIKI” (pewnie konsekwencja pisowni nazwy banku) uderza jakąś dziwną nachalnością. Szczególnie, że jest to jeden z tych produktów, który jest dla „nowych klientów” co w domyśle oznacza – jeśli jesteś już naszym klientem to mamy Cie gdzieś bo i tak pewnie przelejesz tu swoje pieniądze.

Całe szczęście neoBANK nie każe nam zakładać klasycznego ROR’a czy innych kont i  kont oszczędnościowych, można otworzyć jedynie techniczny rachunek wymagany do obsługi lokat (dostajemy wówczas niezbędny do założenia lokaty dostęp do neoBANK24 – internetowego serwisu transakcyjnego banku).

Po założeniu konta w banku dostaniemy możliwość skorzystania z 3 miesięcznej lokaty o oprocentowaniu 7% w skali roku (5,67% po uwzględnieniu podatku Belki czyli prawie 2pp powyżej inflacji) – czyli całkiem nieźle. Lokata będzie dostępna w ofercie przez 60 dni od momentuaktywacji konta. Całe szczęście ilość możliwych do założenia lokat jest nieograniczona – górną granicę stanowi jedynie suma środków na nich zgromadzonych – nie może przekroczyć 1 mln złotych.

Niestety dość wysoki jest próg wejścia – minimalna kwota wymagana do otwarcia jednego depozytu to 5000 zł.

Zysk kapitalizowany jest na naszym koncie zaraz po zapadnięciu (zakończeniu) lokaty, a pieniądze wraz z odsetkami automatycznie przechodzą na nowy depozyt  (lokata jest odnawiana) 3 miesięczną o oprocentowaniu 6% w skali roku (4,86%). W przypadku wcześniejszego zerwania depozytu bank naliczy nam oprocentowanie w wysokości 0,5% w skali roku (oczywiście uwzględniając czas trwania lokaty od jej rozpoczęcia do momentu zerwania).

I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że trzeba podpisywać z bankiem umowy i zakładać jakieś konta (nawet jeśli tylko techniczne), a ponieważ zawsze odradzam wiązanie się z kimkolwiek jakimikolwiek umowami dla dodatkowego 1 czy 2pp zysku tak i tym razem sugeruje się trzy razy zastanowić. Chyba, że faktycznie szukacie nowego banku, a oferta neoBANKu Wam odpowiada.

podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 7%
oprocentowanie realne: 5,67%
kwota minimalna: 5 000 zł
kwota minimalna: 1mln zł (na dowolnej liczbie lokat)
strona produktu: www.neobank.pl