Albo coś przegapiłem, albo „twarze” Kredyt Banku – Mann i Materna) reklamują nie te produkty co trzeba. Okazuje się, że w ofercie banku kredytów są nie tylko długi, ale również całkiem ciekawe produkty depozytowe. Szczególnie, że są w miarę aktualne nie tylko w odniesieniu do konkurencji, ale i zmieniających się realiów „prawnych”.

Piszę oczywiście o dwóch lokatach nazwanych wspólnie eConstans. Constans, oprócz imion cesarzy rzymskich i bizantyjskich, jest również stałą matematyczną, a przedrostek „e” to modne określenie formy elektronicznej danego przedmiotu / produktu. Mamy więc stałą lokatę internetową – stałą, ze względu na zysk.

Stałość zysku na lokacie eConstans polega na tym, że w momencie wejścia w życie nowej ordynacji podatkowej (podatek Belki) bank zobowiązuje się do podniesienia oprocentowania lokat tak, żeby po uwzględnieniu podatku zysk pozostał na tym samym poziomie (to ten sam mechanizm co w przypadku Lokaty Gwarantowanej).

Do wyboru mamy lokaty 3 i 6 miesięczne (z tym, że oprocentowanie na 3 miesięcznej jest na 100% niezagrożone – nowe przepisy mają wejść w życie 3 miesiące po uchwaleniu zmian, a jeszcze to nie nastąpiło) z oprocentowaniem kolejno 5% i 6%, które w razie czego zostanie podniesione do 6,2% i 7,5%

Kwota minimalna wymagana przez bank to 5 000 zł, maksymalnie możemy zainwestować 12 000 zł na pojedynczej lokacie, chociaż do granicy dziennego zysku 2,49 zł jeszcze daleko. W sumie kwota mogłaby wynosić 15 tys dla 6 miesięcznej i aż 18 tys dla 3 miesięcznej lokaty, ale bank ustalił limit inaczej.

W przypadku wcześniejszego zerwania bank pobiera prowizję w wysokości 95% wypracowanych odsetek (czyli kilka groszy i tak dostaniemy).

W zasadzie wymóg jest tylko jeden – posiadanie Ekstrakonta w Kredyt Banku z dostępem do KB24.  I gdyby nie ten ostatni warunek szczerze poleciłbym tą lokatę jako alternatywę dla pozostałych tego typu produktów (segment rynku zdominowany przez grupę L.Czarneckiego), ale zakładanie kolejnego konta dla kilku – maksymalnie półrocznych – lokat to jednak za dużo.

podsumowując

czas trwania: 3 lub 6 miesięcy
oprocentowanie:5% i 6%
kwota minimalna:5 000 zł
kwota maksymalna: 12 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.kredytbank.pl