Santander Consumer Bank (czyli to, co wchłonęło i przebrandowało AIG Bank Polska – znane między innymi kibicom Formuły 1 z wszechobecnych czerwonych reklam nad torem) zaczął się aktywnie promować w telewizji – wszystko przy okazji nowego / starego depozytu z oprocentowaniem 7,6% w skali roku. Oczywiście nie do końca jest to prawdą.

W rzeczywistości Lokaty Doskonałe są dwie – w wersjach znanych jeszcze z AIG – Lokata Zysk+ i Lokata Direct+. Obie różnią się od siebie w zasadzie tylko minimalną kwotą wymaganą do otwarcia depozytu (pomiędzy samymi Zysk+ i Direct+ jest jeszcze różnica jeśli chodzi o zakładanie depozytu, ale z tego co widzę nie ma jej w przypadku Z+ i D+ Doskonałych).

Tak czy inaczej mamy do dyspozycji 5 miesięczny depozyt o oprocentowaniu… 6,08% (a nie 7,6% – co więcej przy 7,6% uwzględniono dodatkowo siłę procentu składanego) i dziennej kapitalizacji, która dla kwot do 19 ooo zł – tak podaje bank na swojej stronie – pozwala na ominięcie podatku Belki.

Poza 5’cio miesięcznym atrakcyjny jest również roczny depozyt o oprocentowaniu 5,52% i 9 miesięczny o oprocentowaniu 5,56% – pozostałe (3,4 i 6 miesięcy) dają oprocentowanie poniżej 5% w skali roku.

Kwota minimalna zależy od wyboru lokaty. Dla  Zysk+ jest to 1000 zł, dla Direc+ jest to aż 5000 zł. Co ciekawe najwyższe oprocentowanie depozytu 5 miesięcznego dostępne jest jedynie dla nowych środków (czyli tych, które napłynęły do Santander Consumer Banku po 16 października 2011 r.).

Niestety Lokaty Doskonałej nie da się założyć przez internet. Nawet w wersji Direct+, która teoretycznie powinna być dostępna online nie możemy wybrać 5 miesięcznego okresu deponowania (ale inne okresy są dostępne). W sumie każdy może założyć aż 14 lokat (za czasów AIG pozwalali na jedynie 7 lokat – jest progres ;>).

I tak naprawdę byłby to całkiem niezły depozyt, gdyby nie to że trzeba biegać gdzieś po placówkach i bawić się w transakcje wiązane…

podsumowując

czas trwania: 5 miesięcy (dostępne również inne terminy)
oprocentowanie:6,08%
kwota minimalna: 1 000 zł (Zysk+) lub 5 000 zł (Direct+)
kwota maksymalna: 19 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.santanderconsumer.pl