lokata-bumerangW ofercie GetinOnline pojawiła się dość atrakcyjna lokata jednodniowa z oprocentowaniem aż 6,5% w skali roku. Bank postanowił zmienić nieco swój model biznesowy i wbrew zapewnieniom przedstawicieli banku, że sprzedaży wiązanej będą się wystrzegać jak ognia – Lokata Bumerang jest „wyjątkiem”. Do jej założenia jest bowiem potrzebne konto oszczędnościowe.

Jak zwykle odradzam zakładania jakiegokolwiek konta bankowego tylko i wyłącznie ze względu na promocję i zawarte w niej wymogi posiadania takiej usługi w banku. Promocje mają to do siebie, że się kończą, a umowy z bankiem podpisywane są na czas nieokreślony. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany kontem oszczędnościowym w GetinOnline do wyboru ma dwa rachunki – Konto Perfekcyjne lub Konto Swobodne z czego na starcie należy odrzucić w ogóle pomysł zakładania tego pierwszego – z powodu dość wysokich opłat.

Miesięczna opłata za prowadzenie Konta Perfekcyjnego wynosi 9,99 zł. Opłata za dany miesiąc nie jest pobierana  pod warunkiem zasilenia rachunku na kwotę min. 1000 zł oraz wykonania kartą debetową transakcji bezgotówkowych o wartości min. 400 zł miesięcznie.

Pozostaje więc darmowe Konto Swobodne.

Każdy posiadający konto oszczędnościowe w GetinBanku może założyć dokładnie jedną Lokatę Bumerang na kwotę od 1000 zł do 10 000 zł. Lokata trwa dokładnie jeden dzień kalendarzowy. Można ją założyć między godzinami 6:00 a 21:00 i wówczas wpłacone środki wraz z odsetkami wrócą do nas już następnego dnia – do godziny 9:00.

Ile na tym zarobimy? Lokata da nam około 5,265% netto w skali roku. W ciągu jednego dnia zarobimy jedynie 1/365 tego „procenta” więc na każdym zainwestowanym 1000 zł zarobimy około 18 groszy (a dokładniej 17,8 groszy, ale dzięki zaokrągleniom powinniśmy dostać 0,07% więcej). Po odjęciu 3 groszy podatku Belki zostanie nam mniej więcej 15 groszy dziennie z każdego zainwestowanego 1000 zł.

Jedyny warunek przy otwieraniu lokaty jest taki, że cała inwestowana kwota musi być przelana z konta oszczędnościowego w GetinOnline – musimy więc wcześniej zasilić to konto kwotą, którą chcemy ulokować. Cały proces zakładania lokaty dostępny jest w pełni online.

Oprocentowanie na poziomie 6,5% w skali roku jest dość wysokie jak na obecne warunki – promocja nie potrwa więc zbyt długo (zapewne stąd tak krótki okres trwania lokaty – bank może się z niej wycofać z dnia na dzień). Dla wszystkich klientów GetinOnline posiadających chwilowo nadmiar gotówki na koncie.

Podsumowując

czas trwania: 1 dzień
oprocentowanie: 6,5% (5,265% netto)
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 10 000 zł
strona produktu: www.getinonline.pl