Lokata z jedną z najgłupszych reklam radiowych jaką miałem okazję słyszeć. Z jednym z najdziwniejszych przekazów Kto kocha. Daje – nie odbiera co ma sugerować, że naliczanie i wypłacanie odsetek za każdy dzień depozytu to w BGŻ Optima standard bo bank nas kocha (zależy Wam, żeby Bank Was kochał?). I z prawie najwyższym oprocentowaniem dostępnym obecnie na rynku. Bank kocha jednak tylko nowych klientów i ich oszczędności.

Lokata Bezkarna dostępna jest tylko dla nowych klientów, a założyć ją można jedynie w trakcie składania wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima (jak bank powstawał to gdzieś mi się obiło o uszy, że mają takich numerów nie robić – ale pewnie mi się przesłyszało). Oferta nie dotyczy kont Biznes, konta Junior i konta Wspólnego. Można założyć tylko jedną 3-miesięczną lokatę na kwotę od 1 tys do 20 tys złotych.

Brutto zarobimy 4% w skali roku. W skali 3 miesięcy nasz zysk wyniesie już tylko 1% brutto czyli około 0,81% netto. Przeliczając to na konkretne złotówki – na każdym zainwestowanym 1000 zł zarobimy po trzech miesiącach 10 zł brutto. Po zapłaceniu podatku Belki na nasze konto wpłynie 8,10 zł. Maksymalnie zarobimy więc 162 zł (a 38 zł zabierze nam fiskus). To oczywiście wariant maksymalny – zgodnie z informacją w reklamie bank wypłaci nam odsetki za każdy dzień trwania lokaty nawet w przypadku jej wcześniejszego zerwania.

I znów przychodzi nam zdecydować czy warto nam wiązać się z kolejnym bankiem umową tylko i wyłącznie dla nieco wyższego oprocentowania na pojedynczym depozycie. Szczególnie, że lokata nie jest odnawialna, a pozostałe lokaty i konta oszczędnościowe z oferty BGŻ Optima do konkurencyjnych nie należą (a jak widać nowe ciekawe depozyty są tylko dla nowych klientów). Na plus oferty Optimy jest to, że ich tabela opłat i prowizji wygląda dość ciekawie… (wszystko za 0 złotych, żadnych innych kwot).

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 4%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 20 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla nowych klientów
karta produktu: BGŻ Optima