Różnica pomiędzy GetinOnline i OpenOnline coraz bardziej się zaciera – szczególnie jeśli chodzi o ofertę depozytową. Dziś – na cztery dni – w ofercie obu instytucji pojawiła się nowa Lokata 4×4 o oprocentowaniu 5,46% w skali roku i czasie trwania aż 16 miesięcy. Wszystko to z dzienną kapitalizacją i możliwością ominięcia Belki.

Przyznam szczerze, że już mnie trochę męczy ta ciągła zmiana oferty depozytowej klonów L.Czarneckiego i ciągłe tworzenie od nowa produktów, które różnią się w zasadzie tylko czasem trwania i kilkoma setnymi punktami procentowymi. Tu na szczęście długi czas trwania jest nam rekompensowany.

A rekompensatą jest możliwość ucieczki z inwestycji – raz na cztery miesiące – bez utraty wypracowanych odsetek. Niestety musimy dobrze pilnować terminów bo inaczej pozbędziemy się zysku. Na zerwanie mamy trzy dni po każdych minionych czterech miesiącach inwestycji.

Lokata 4×4 dostępna jest w ofercie obu instytucji do 24 lipca 2011roku (pytanie czy przedłużą ją jak wszystkie inne ostatnie promocje?). Różnica polega po pierwsze – na kwocie minimalnej wymaganej do otwarcia depozytu (500 zł w Open Online i 1000 zł w Getin Online) oraz tym, że w Getin Online jeśli dokonujemy minimum 3 transakcji kartą w miesiącu za założenie lokaty dostaniemy dodatkowy 1 zł na Konto Skarbonkowe (jeśli takie posiadamy).

Maksymalnie na jednym depozycie możemy zainwestować 15 000 zł – ograniczenie to połączone z dzienną kapitalizacją da nam możliwość ominięcia podatku Belki, a możliwość założenia kilku depozytów pozwoli na rozłożenie większej kwoty na kilka mniejszych lokat.

Jak zwykle wnioski składać można do 24 lipca, ale ich termin ważności mija po 14 dniach (jeśli nie uzupełnimy w tym czasie depozytu wniosek przepada – bez konsekwencji dla nas samych).

Założenie depozytu w terminie do 24 lipca da nam możliwość pierwszego wycofania się w okolicach 20-27 listopada, dalej będzie to około 22-24 marca i ponownie lipiec i listopad – ale już 2012. Warto tu dodać, że od 1 stycznia i tak depozyt przestanie być bezbelkowy.

Na koniec drobna uwaga – czytelnicy bloga APP Funds zwrócili uwagę na zmianę „odnawialności” lokat zakładanych w OO i GO. Od jakiegoś czasu nie mamy możliwości wybrania lokaty „nie odnawialnej” przy jej zakładaniu (domyślnie wszystkie odnawiają się na nowych warunkach) – można jednak to zmienić edytując ustawienia lokaty już po jej założeniu.

podsumowując

czas trwania: 16 miesięcy
oprocentowanie:5,46%
kwota minimalna: 1 000 zł (GetinOnline) lub 500 zł (OpenOnline)
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.GetinOnline.pl
strona produktu: www.OpenOnline.pl