Od początku lutego Piotr Adamczyk w telewizyjnych reklamach zachęca do założenia Lokaty 3 razy lepszej w Eurobanku, która nie tylko pozwoli zarobić 3% w skali roku i skorzystać z dodatkowych bonusów, ale również da coś czego od dawna nikt nie proponował – Bank wypłaci nam odsetki już pierwszego dnia inwestycji! Oczywiście nie ma nic za darmo…

Warunkiem koniecznym do spełnienia przy zakładaniu lokaty jest podpisanie z Eurobankiem umowy o prowadzenie konta (do wyboru mamy trzy – Classic, Active lub Prestige). Co więcej – może to być tylko osoba, która przez ostatnie 12 miesięcy nie miała takiej umowy podpisanej – czyli tzw nowy klient. To na to konto w dniu założenia lokaty zostaną przelane odsetki.

Wszystkie trzy wspomniane konta można mieć za darmo ale tylko i wyłącznie przy ich aktywnym wykorzystaniu. Najmniej wygórowane warunki uniknięcia opłaty ma konto Classic, które wymaga minimum 1000 zł wpływów miesięcznie lub posiadania średniego salda 10 000 zł…   (wszystkie warunki tutaj). W przeciwnym wypadku zapłacimy 11 zł miesięcznie. Dodatkowo, żeby uniknąć opłaty za kartę (4,90zł miesięcznie) trzeba dokonać na niej obrotu ponad 300 zł miesięcznie.

W sumie wniosek jest jeden – konto musi być naszym kontem głównym – w przeciwnym wypadku cała zabawa nie jest warta świeczki. Czy warto? Policzmy…

Zarobić można 3%. Minimum na lokacie to 200 zł maksymalnie możemy zainwestować 30 000 zł. Zarobimy więc maksymalnie ~225 zł brutto (około 182,25 zł po odliczeniu podatku Belki) lub jak kto woli 7,5 brutto za każdy zainwestowany 1000 zł.

Po trzech miesiącach nasza lokata zostanie automatycznie odnowiona jako lokata odsetki płatne z góry na kolejne trzy miesiące i o oprocentowaniu zgodnym z tabelą oprocentowania w dniu odnowienia (na dzień dzisiejszy jest to…. 1,35% w skali roku). Będziemy mieli wówczas możliwość otrzymania dodatkowej premii w wysokości 1% w skali roku dodatkowych odsetek liczonych od kwoty lokaty.

Warunkiem otrzymania premii jest wpływ co najmniej jednego przelewy na minimum 500zł z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych lub świadczenia emerytalnego lub rentowego. Da nam to dodatkowo maksymalnie ~75 zł brutto (około 60,75 zł netto) lub 2,5 zł brutto (~2,03 zł na czysto) za każdy zainwestowany 100zł.

Na dobrą sprawę spełnienie warunku wpłaty przelewu od pracodawcy jest jednym z warunków, który na dłuższą metę uchroni nas przed płaceniem za konto – jest więc łatwy do zrealizowania jeśli ktoś chce przenieść swoje główne konto do Eurobanku. W przeciwnym razie zysk wypracowany przez Lokatę 3 razy lepszą zostanie w ciągu kilku miesięcy skonsumowany przez opłaty i prowizje związane z prowadzeniem kotna i karty płatniczej.

Jeśli jednak zdecydujecie się na inwestycje lokatę możecie założyć bezpośrednio tutaj.

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: 3% lub 4% (przy spełnieniu warunków)
kwota minimalna: 200 zł
kwota maksymalna: 30 000 zł
maksymalna ilość lokat: 1
dodatkowe wymogi: tylko dla nowych klientów, wymagane podpisanie umowy o konto bankowe
karta produktu: www.eurobank.pl