Alior Bank wprowadził dziś do oferty dość interesującą lokatę. Nie dość, że nie trwa zbyt długo – tylko 100 dni, nie dość, że jest atrakcyjnie oprocentowana – 6,03% w skali roku, nie dość, że oferta skierowana jest do wszystkich – nie tylko do klientów banku, to jeszcze zachowujemy 100% wypracowanych odsetek w przypadku wcześniejszego wycofania środków z depozytu.

Teoretycznie Lokata 100 dniowa dostępna jest Online – ale tylko dla osób, które nie są klientami banku! Jeśli jesteś klientem to musisz pofatygować się osobiście do oddziału i jeszcze wpłacić „tylko nowe środki” czyli te, które księgowane były na koncie po 25 sierpnia 2011r. Ot – wyższa kultura bankowości.

Na szczęście dalej jest już w miarę przystępnie. Lokata trwa całe 100 dni, nie ma ograniczenia jeśli chodzi o ilość deponowanych na niej środków, nie ma ograniczenia ilość zakładanych lokat. Oczywiście jeśli chcemy ominąć podatek Belki (jest dzienna kapitalizacja) musimy zainwestować od 1000 zł do 14 000 zł.

Sam depozyt da nam zarobić 6,03% w skali roku czyli około 2pp powyżej aktualnej inflacji. Oczywiście bank reklamuje ją jako lokatę 7,5% – ściemniając, że tyle musiałaby mieć „tradycyjna lokata” żeby dać taki zysk jak Lokata 100dniowa. Problem polega na tym, że już nawet PKO BP ma lokaty bezbelkowe – można więc spokojnie uznać, że są standardem.

Nie jest natomiast standardem to, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymujemy wszystkie wypracowane odsetki. To trzeba przyznać dość dobre rozwiązanie.

Lokata 100dniowa będzie dostępna w ofercie Alior Banku do końca października 2011 roku – czyli częściowo może załapać się na „Belkowy” 2012 rok (ciekawe jak wówczas będzie wyglądać to 7,5%?).

podsumowując

czas trwania: 100 dni
oprocentowanie: 6,03%
kwota minimalna: 1 000 zł
kwota maksymalna: 14 000 zł
możliwość ominięcia podatku: tak
strona produktu: www.aliorbank.pl