Kolejny bank postawił na poprawę funkcjonalności i wyglądu swojego serwisu transakcyjnego. Po zmianach jakie wprowadziły w tym roku miedzy innymi BZ WBK, Raiffeisen Bank czy kilka dni temu – mBank przyszła kolej na Bank Gospodarki Żywnościowej.

Z informacji prasowej wynika, że w eBGŻ wprowadzono następujące zmiany:

  • pakiet przelewów – możliwość złożenia kilku dyspozycji przelewów za pomocą jednokrotnej autoryzacji
  • możliwość wykonywania najbardziej popularnych akcji z poziomu strony z rachunkami, np. przy informacjach o koncie osobistym dostępna jest akcja „Wykonaj przelew”
  • możliwość wyszukiwania w historii rachunku kwoty transakcji oraz automatyczne kategoryzowanie operacji za pomocą ikon
  • informacja o wartości portfela klienta (również walutowego)
  • możliwość wygenerowania potwierdzenia przelewu w formacie pliku PDF,
  • możliwość zdefiniowania alarmów jednocześnie na wszystkie trzy kanały – SMS, Web, e-mail
  • możliwość szybkich przelewów między własnymi kontami

Czyli postawiono raczej na wyrównanie do średniej, a nie wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań – chociaż marketing w reklamach, które emitowane są od wczoraj mówi pewnie coś innego.

Klienci BGŻ mogą sami sprawdzić wygląd i funkcjonalność nowego serwisu – pozostali mają do dyspozycji stronę z prezentacją nowego eBGŻ.

Muszę przyznać, że takie zmiany wychodzą zazwyczaj na dobre klientom. Zwiększenie funkcjonalności, przejście na szatę graficzną w stylu web 2.0 pozytywnie wpływa na odbiór banku jako instytucji przyjaznej (no chyba, że ciągle patrzymy na stan konta).

Na jednej z konferencji InternetStandard miałem okazję zapoznać się z krótkim raportem nt zmian jakie wprowadził BZ WBK – jedną z najważniejszych informacji był fakt, że klienci, którzy skorzystali z nowego serwisu nie wracali już do starego systemu (przez pewien  czas obie platformy – stara i nowa – działały równocześnie).