Konto Sezam Oszczędzam banku BPH, o którym pisałem już jakiś czas temu, można do końca marca (czyli jeszcze przez 3 dni) założyć na promocyjnych warunkach. Promocja daje nam możliwość zainwestowania dowolnej kwoty na 5,05% w skali roku (do 17 500 tys zł bez podatku Belki). Oczywiście tylko w określonym czasie i po spełnieniu jednego ważnego warunku.

Do tej pory tak wysokie oprocentowanie dostępne było dla kwot powyżej 200 tys zł, dla kont założonych do końca marca 2010 będzie ono dostępne do końca czerwca dla każdej wpłaconej przez nas złotówki. Każdy klient w ofercie promocyjnej może założyć maksymalnie dwa konta Sezam Oszczędzam co w sumie da nam możliwość zdeponowania około 35 tys na 5,05% i ominięcie podatku Belki.

Konto możemy założyć jako samodzielną usługę – nie jest wymagane posiadanie konta ROR w BPH – niestety wiąże się to wówczas z dodatkowymi opłatami za przelew (na „zewnątrz”) gdyż darmowe są jedynie przelewy na inne konta w BPH. Wszystkich zainteresowanych kontem Sezam Oszczędzam zapraszam do lektury mojego wcześniejszego artykułu. Proszę pamiętać, że przytoczone w nim obliczenia dotyczą standardowej oferty (nie promocyjnej).