Millennium Bank wystartował z promocją Konta 360° oraz Konta 360° Student – Zyskaj 360złWszyscy, którzy między 26 czerwca a 27 sierpnia 2015 założą jedno z tych kont bankowych wraz z kartą płatniczą będą mieli okazję zarobić dodatkowe 360zł pochodzące ze zwrotów z transakcji kartą płatniczą i transakcji poprzez system BLIK. Warunkiem udziału w promocji tradycyjnie jest bycie nowym klientem (brak umowy z bankiem przed 25 czerwca 2015). Poza tym jest jeszcze kilka warunków koniecznych do spełnienia.

Najprostszym warunkiem – poza założeniem konta – jest zainstalowanie i zalogowanie się przynajmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej banku – to zresztą jest konieczne do wykonania transakcji BLIK, które pozwolą nam zarobić (czy raczej zaoszczędzić) aż 180 zł w ciągu pół roku – po maksymalnie 30zł miesięcznie.

Drugi warunek to – w przypadku Konta 360° – wpływy na konto minimum 1000 zł miesięcznie. Na szczęście przelew nie musi być związany z naszą pensją czy innym wynagrodzeniem – możemy sami wpłacić tę kwotę. Trzeci warunek to minimum jedna transakcja kartą debetową dołączoną do konta – tu jednak, podobnie jak w przypadku płatności BLIK – to i tak warunek konieczny do odrobienia kolejnych 180 zł w ciągu kolejnych 6 miesięcy.

Nie wykonanie któregokolwiek z powyższych warunków spowoduje nie tylko wstrzymanie wypłaty premii, ale pozwoli również bankowi naliczenie opłaty miesięcznej – 8 zł za prowadzenie konta i 7 zł za kartę płatniczą (dla Konta 360° Student opłata za kartę to 4zł). W sumie wiec zamiast zarobić – stracimy 15zł (lub 12 na koncie Student)

Jak można zarobić?

Zyskiem w tej promocji są zwroty za transakcje kartą płatniczą i transakcje BLIK. W obu przypadkach bank zwróci nam po maksymalnie 30zł miesięcznie przez kolejne 6 miesięcy co jak łatwo policzyć daje 60zł x 6 miesięcy = 360 zł. A otrzymamy:

  • 10% od każdej transakcji BLIK
  • 2% od każdej transakcji kartą debetową

Musimy więc wydać minimum 300zł BLIKiem i aż 1500zł kartą debetową.

Powyższe warunki nie wydają się być trudne do spełnienia pod warunkiem, że chcecie przenieść swoje główne konto do Banku Millennium (albo jeśli lubicie bawić się w takie promocje). Mimo wysokości kwot operacji bezgotówkowych większym problemem wydaje się być płatność BLIKiem, ale listę puntków akceptujących tą technologię możecie znaleźć na stronie dostawcy usługi.

Regulamin promocji dostępny jest tutaj, a jeśli ktoś chciałby wziąć udział w promocji i założyć konto może to zrobić bezpośrednio na stronie banku (link afiliacyjny).