sk-bankUwaga: W dniu 23 listopada 2015 KNF złożył wniosek o upadłość SK Banku.

Jedną z najatrakcyjniej oprocentownych lokat dostępnych na rynku na początku 2013 roku jest Interlokata na medal dostępna w ofercie SK Banku. Depozyt da nam w ciągu trzech miesięcy zarobić 7% w skali roku. Niestety lokata dostępna jest tylko w promocji do 14 stycznia i tylko i wyłącznie dla klientów banku.

Nigdy nie namawiam do zakładania konta w banku (nawet darmowego) tylko i wyłącznie po to, żeby założyć lokatę (można skończyć ja klienci AliorBanku) – w tym wypadku jest to dodatkowo utrudnione. Mimo, że istnieje darmowa wersja ROR’a w SK Banku (Konto „Plan Internetowy”), który jest wymagany do otwarcia depozytu to i tak zostało mało czasu na wycieczkę do placówki banku i oczekiwanie na login/hasło (chociaż na infolinii zapewniono mnie, że gdybym poprosił w placówce to by się bardzo postarali i przesyłkę dostarczyli w miarę szybko).

Mamy więc wysoko oprocentowaną lokatę tylko dla klientów SK Banku, która da nam zarobić 5,67% na czysto w skali roku (już po oprocentowaniu).

Kwota minimalna wymagana do otwarcia depozytu to standardowe 1000 zł, kwota maksymalna – podobnie jak ilość możliwych do założenia lokat – jest nieokreślona (dowolna). Po trzech miesiącach w przybliżeniu zarobimy 1,4175% na czysto – czyli około 14,18 zł na każdym zainwestowanym 1000 zł. Lokatę można założyć bez wychodzenia z domu – przez internetowy system transakcyjny banku.

Lokata będzie dostępna w ofercie banku do 14 stycznia, niestety Pani z infolinii nie była w stanie mi powiedzieć co się stanie po zakończeniu promocji (czy lokata w ogóle zniknie czy zostanie obniżone jej oprocentowanie). Na pocieszenie powiedziano mi tylko, że już raz promocja Interlokaty na medal została przedłużona.

Poza wymogiem posiadania konta w SK Banku dużym minusem lokaty jest czas jej trwania. Za trzy miesiące – czyli po zakończeniu lokaty – stopy procentowe mogą być nawet o 0,5-0,75p niżej co na pewno się przełoży na jeszcze niższe oprocentowanie depozytów. Bardziej opłacalne może się okazać zainwestowanie na mniejszy procent, ale na dłuższy okres. Np Lokata na 6,5% na 12 miesięcy po roku może dać nam więcej zysku gdyż za 3 miesiące raczej trudno będzie znaleźć depozyt o oprocentowaniu powyżej 6%. Ale różnica raczej będzie niewielka.

 

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: od 7%
kwota minimalna: 1 000 zł
dodatkowe wymogi: wymagane konto w banku
strona produktu: www.skbank.pl