Interlokata na medal od SKBank (7%)

sk-bankUwaga: W dniu 23 listopada 2015 KNF złożył wniosek o upadłość SK Banku.

Jedną z najatrakcyjniej oprocentownych lokat dostępnych na rynku na początku 2013 roku jest Interlokata na medal dostępna w ofercie SK Banku. Depozyt da nam w ciągu trzech miesięcy zarobić 7% w skali roku. Niestety lokata dostępna jest tylko w promocji do 14 stycznia i tylko i wyłącznie dla klientów banku.

Nigdy nie namawiam do zakładania konta w banku (nawet darmowego) tylko i wyłącznie po to, żeby założyć lokatę (można skończyć ja klienci AliorBanku) – w tym wypadku jest to dodatkowo utrudnione. Mimo, że istnieje darmowa wersja ROR’a w SK Banku (Konto „Plan Internetowy”), który jest wymagany do otwarcia depozytu to i tak zostało mało czasu na wycieczkę do placówki banku i oczekiwanie na login/hasło (chociaż na infolinii zapewniono mnie, że gdybym poprosił w placówce to by się bardzo postarali i przesyłkę dostarczyli w miarę szybko).

Mamy więc wysoko oprocentowaną lokatę tylko dla klientów SK Banku, która da nam zarobić 5,67% na czysto w skali roku (już po oprocentowaniu).

Kwota minimalna wymagana do otwarcia depozytu to standardowe 1000 zł, kwota maksymalna – podobnie jak ilość możliwych do założenia lokat – jest nieokreślona (dowolna). Po trzech miesiącach w przybliżeniu zarobimy 1,4175% na czysto – czyli około 14,18 zł na każdym zainwestowanym 1000 zł. Lokatę można założyć bez wychodzenia z domu – przez internetowy system transakcyjny banku.

Lokata będzie dostępna w ofercie banku do 14 stycznia, niestety Pani z infolinii nie była w stanie mi powiedzieć co się stanie po zakończeniu promocji (czy lokata w ogóle zniknie czy zostanie obniżone jej oprocentowanie). Na pocieszenie powiedziano mi tylko, że już raz promocja Interlokaty na medal została przedłużona.

Poza wymogiem posiadania konta w SK Banku dużym minusem lokaty jest czas jej trwania. Za trzy miesiące – czyli po zakończeniu lokaty – stopy procentowe mogą być nawet o 0,5-0,75p niżej co na pewno się przełoży na jeszcze niższe oprocentowanie depozytów. Bardziej opłacalne może się okazać zainwestowanie na mniejszy procent, ale na dłuższy okres. Np Lokata na 6,5% na 12 miesięcy po roku może dać nam więcej zysku gdyż za 3 miesiące raczej trudno będzie znaleźć depozyt o oprocentowaniu powyżej 6%. Ale różnica raczej będzie niewielka.

 

Podsumowując

czas trwania: 3 miesiące
oprocentowanie: od 7%
kwota minimalna: 1 000 zł
dodatkowe wymogi: wymagane konto w banku
strona produktu: www.skbank.pl

By | 2015-11-23T14:40:27+00:00 Styczeń 4th, 2013|Lokaty|3 komentarze

About the Author:

Paweł Choiński - autor bloga Podstawy-Inwestowania.pl.

3 komentarze

 1. Magdalena 23:54 Styczeń 8, 2013 at 23:54

  A nie korzystniej w złoto inwestycyjne…? 🙂

 2. Paweł Choiński 15:23 Styczeń 9, 2013 at 15:23

  Złoto od roku idzie w bok, ani nie rośnie ani nie spada 🙂

  http://stooq.pl/q/?s=xauusd&c=3y&t=l&a=lg&b=0

 3. haha 17:22 Styczeń 25, 2013 at 17:22

  Spadła na 6,75%, żeby dawała takie oprocentowanie na pół roku to fajnie byłoby, spadek nieduży i tak warto założyć. Jak spółdzielcze opuszczą co myślę, że tak szybko nie nastąpi to skoki będa trzymać oprocentowanie, ajak wszyscy opuszczą to nikt nie będzie w banku kasy trzymał, prosta zasada.

Leave A Comment