W sieci pojawiły się przecieki (np tu i tu) nt nowej promocji Alior Banku, która światło dzienne ma oficjalnie ujrzeć w dniu jutrzejszym, jednak już dziś uruchomiona jest strona promocyjna na której widnieją wszystkie szczegóły promocji. W sumie po spełnieniu kilku warunków możemy otrzymać od banku od 200 do nawet 600 zł w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Jednym z głównych warunków promocji, oprócz założenia konta osobistego w Alior Banku, jest utworzenie z tego konta „konta głównego” – czyli takiego na który będzie regularnie spływać nasze wynagrodzenie (bank uznaje nie tylko pensje, ale również renty, emerytury i stypendia). Niestety to nie wszystko.

Drugim warunkiem jest dokonanie jednej transakcji kartą debetową (dołączoną do konta) do końca czerwca 2010 roku. I tu pojawia się pierwsza „pułapka” – karta debetowa jest płatna i to 5,00 zł miesięcznie lub nawet 9,00 zł (dodatkowe 4,00 zł) jeśli założymy konto i nie zrobimy z niego swojego „konta głównego”.

Ile w takim razie i za co zarobimy?

Bank Każdemu nowemu klientowi, który zrobi z Aliora „główny bank” (czyli jeśli nasze pierwsze wynagrodzenie zostanie zaksięgowane na koncie do końca czerwca 2010 r.) wypłaci 50,00 zł miesięcznie przez cztery kolejne miesiące. W sumie więc da nam to 200,00 zł za samo otwarcie konta. Niestety w tym czasie opłaty za kartę wyniosą 20,00 zł więc tak naprawdę na czysto dostaniemy 180,00 zł.

Kolejne 50,00 zł miesięcznie otrzymamy za każdego poleconego znajomego, który również otworzy konto osobiste. W sumie promocja może potrwać maksymalnie 12 miesięcy, więc maksymalnie możemy zaprosić 8 osób wówczas 50,00 zł będziemy otrzymywać przez okrągły rok.

Samo konto nie jest niczym wyjątkowym. Przelewy internetowe, prowadzenie konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Do tego dochodzi pakiet „pomocni fachowcy” i lokata nocna (overnight) niestety z oprocentowaniem zaledwie 5% i to na połowie środków więc kokosów na tym nie zbijemy – chyba, że ktoś zamierza trzymać tam około 2350 zł non stop – wówczas zarobi na opłatę za kartę bankomatową.

W sumie za otwarcie konta, aktywne korzystanie z karty debetowej i polecenie 8 znajomych otrzymamy od banku aż 600,00 zł w ciągu roku. Od tego odliczyć trzeba w sumie 60 zł (w ciągu roku) za kartę debetową – więc do kieszeni wpadnie nam 540,00 zł.

Ostatnim warunkiem jest czas – do końca promocji pozostały 33 dni, a ilość kont promocyjnych jest ograniczona do 10 000 sztuk (na chwilę obecną zarejestrowano już 102 promocyjne konta). Więcej informacji o sposobie rejestracji dostępnych tutaj.