77-bgzBankier.pl wraz z bankiem BGŻoptima do 18 stycznia 2013 roku prowadzi promocję kont oszczędnościowych. Wszyscy nowi klienci, którzy do końca promocji założą i aktywują konto w Optimie (i dodatkowo spełnią kilka prostych warunków) uzyskają wynagrodzenie w postaci 77 zł. Jeśli jednym z Waszych postanowień noworocznych było „zacząć oszczędzać” to może być niezła okazja.

Konta w BGŻ Optima nie są tradycyjnymi ROR’ami – nie dostaniemy do nich kart płatniczych czy kredytowych i raczej nie będziemy wykonywać tradycyjnych przelewów. Przelewy można robić tylko pomiędzy kontami / inwestycjami wewnątrz banku i jedno zewnętrzne konto „powiązane”. Są za to w całości bezpłatne.

Jak otrzymać premię 77 zł za założenie konta? Przede wszystkim trzeba mieć lub założyć konto w serwisie Bankier.pl (zakładam, że weryfikują je na podstawie adresów mailowych podanych w czasie zakładania konta). Dalej – musimy oczywiście założyć konto w Optimie. Cały proces przechodzi się bardzo szybko – dostęp do swojego konta dostałem po około 24h. Składamy przez internet wniosek o otwarcie rachunku, wypełniamy wszystkie wymagane pola i przelewamy na wskazany nr konta (który będzie naszym nowym nr konta służącym między innymi do zasilania rachunku oszczędnościowego) minimum 1 zł.

Bank BGŻ weryfikuje nasze dane na podstawie danych z przelewu – ważne wiec, żeby rachunek z którego będziemy zasilać nasze konto był nasz (zarejestrowany na nasze dane). Na wypełnienie formularza na stronie bankierstarter.pl mamy czas do 18 stycznia, do 25 stycznia musimy zasilić (aktywować) nowe konto. Po dokonaniu przelewu umowa uznana jest za zawartą, a na maila dostajemy dane do logowania (nr klienta, hasło podajemy wcześniej sami).

31 stycznia bank prześle zweryfikowane wnioski do Bankier.pl, a serwis po weryfikacji na podstawie kont w ciągu 14 dni (czyli najpóźniej do 15 lutego) zasili nasze nowe konto kwotą 77 zł.

Oczywiście nie namawiam do otwierania konta tylko dla tych 77 zł – sam skorzystałem z okazji bo i tak potrzebuje nowego konta w miejsce zamkniętego w grudniu konta w Alior Banku. Jeśli jednak szukacie sposobów na rozpoczęcie oszczędzania – to może być dość dobre rozwiązanie. Szczególnie, że BGŻ Optima ma całkiem niezłe depozyty (nie sugerowałbym się jednak ich aktualną wysokością – po ostatnich obniżkach stóp procentowych i szykowanych kolejnych – oprocentowanie większości depozytów ulegnie zmniejszeniu).

Przydatne informacje: