MultiBank wprowadził do oferty promocyjną trzy miesięczną Lokatę na 5,5%. Niestety promocja dostępna jest jedynie dla klientów posiadających MultiKonto Aquarius i jedynie dla nowych środków – czyli dla nadwyżki finansowej licząc od stanu konta z dnia 31 grudnia 2010 roku. W dodatku minimalna wymagana kwota jest na tyle duża, że o omijaniu podatku Belki możemy tylko pomarzyć.

Mamy więc „promocyjną” lokatę dostępną do 31 stycznia, z ogromną wymaganą kwotą minimalną, brakiem możliwości ominięcia podatku Belki, a to wszystko tuż przed planowanymi podwyżkami stóp procentowych. Pierwszy kandydat do produktu roku 2011.

Zacznijmy od najważniejszego, w tym wypadku, progu 100 000 zł, który jest wymagany do otwarcia depozytu – i to wszystko muszą być „nowe środki” czyli jak ktoś miał w dniu 31 grudnia 2010 jakieś lokaty, fundusze inwestycyjne, pieniądze na rachunku maklerskim czy na zwykłym koncie w MultiBanku – nie może ich użyć do założenia „Lokaty na 5,5%„.

Załóżmy jednak, że mamy nowe 100 000 zł i chcemy je zainwestować – ile zarobimy? O kapitalizację i ewentualny dzienny zysk nie ma co pytać – wyniesie on lekko ponad 15,00 zł więc o omijaniu podatku Belki nie ma mowy (zresztą dziennej kapitalizacji nawet nie ma), dzięki czemu realny zysk (w skali roku) spadnie z 5,5% do 4,455%. Za każde zainwestowane 100 000 zł dostaniemy po 3 miesiącach 1375 zł minus 261 zł podatku Belki czyli 1114 zł na czysto (1,114% po 3 miesiącach, co daje właśnie 4,455% w skali roku).

Co ciekawe bank ustalił również maksymalną kwotę jaką możemy zainwestować – 1mln zł jednocześnie zaznaczając w regulaminie:

Liczba lokat otwieranych przez Uczestnika Promocji w okresie promocji jest nieograniczona, pod warunkiem, że łączna wysokość środków zdeponowanych na wszystkich lokatach (tj. biorąc pod uwagę wszystkie lokaty otwarte przez Klienta w okresie promocji na warunkach określonych niniejszym Regulaminem) nie przekroczy maksymalnej kwoty lokaty określonej w ustępie 1 niniejszego paragrafu.

Mamy więc kwotę minimalną (100 tys) i maksymalną (1 mln) czyli jakby nie liczyć maksymalnie możemy założyć 10 depozytów. Mało jak na nieograniczoną ilość 😉

Dostaliśmy więc od MultiBanku mało atrakcyjny produkt, który ktoś przypadkiem nazwał „promocją”. Jeśli macie wolne 100 tys to proponuje rozejrzeć się za ofertą konkurencji (ciekawsze produkty mają np w GetinOnline, OpenOnline czy FM Banku), albo wyjechać gdzieś na ferie zimowe – osobiście polecam góry (bez względu na porę roku 😉 ).